Как подписать договор о рассрочке дигитально

Järelmaksu lepingu digiallkirjastamise juhend

Miks on kasulik allkirjastada järelmaksuleping digitaalselt?

  • Operatiivsus ja kiirus. Jääb ära lepingute postiga saatmine kliendile ja tagasi allkirjade saamiseks või spetsiaalselt isiku tuvastamiseks kaupmehe juurde kokkusaamise kokkuleppimine ja selleks Eestimaa ühest otsast teise spetsiaalselt kohalesõitmine.
  • Turvalisus. Tänu krüpteeritud digitaalselt allkirjastatud lepingutele on nende saatmine e-mailiga turvaline.

Digiallkirja andmiseks on vaja:

Müügilepingute allkirjastamise protsess

Miks on krüpteerimine vajalik? Faili krüpteerimise eesmärgiks on muuta selles asuvad andmed võõrastele loetamatuteks. Sel põhjusel saadamegi lepingud Sulle krüpteeritud kujul, s.t. lepingu sisu saab olla nähtav ainult krüpteeringu adressaatidele.

1) Dekrüpteerimine

Kui oled saanud meilt e-maili, mille manuses on krüpteeritud DigiDoc konteiner, tuleb Sul kõigepealt konteiner dekrüpteerida. Selleks sisesta ID kaart kaardilugejasse, ava konteiner DigiDoc tarkvara abil ning klikki nupule DEKRÜPTEERI.

Seejärel küsib programm Sinult isikutuvastuse PIN koodi e. PIN 1. Pärast PIN'i sisestamist muutuvad Sulle konteineri sisu (ehk antud juhul lepingud) nähtavaks. Salvesta dekrüpteeritud ehk Sulle loetav konteiner endale arvutisse vajutades nupule Salvesta.

Dekrüpteeritud konteineri faili ikoon on tähistaud sinise ikooniga ja laiendiks on .ddoc.

2) Allkirjastamine

Järgmiseks ava DigiDoc tarkvara abil meie müüja poolt allkirjastatud ja eelnevalt dekrüpteeritud konteiner. Seejärel ava meie müüja poolt allkirjastatud leping vajutades nupule KÄIVITA FAIL. Kontrolli lepingus olevate andmete õigsust ning enne allkirjastamist tutvu lepingu sisuga.

Kui kõik on korrektne, allkirjasta leping vajutades nupule ALLKIRJASTA. Seejärel küsib tarkvara digiallkirja PIN koodi ehk PIN 2 koodi. Peale koodi sisestamist ehk allkirja andmist peavad olema konteineris näha mõlema (nii meie müüja kui ka Sinu enda) allkirjad.

NB! Digitaalselt allkirjastatud konteiner on soovitav salvestada arvutisse – nii säilib müügileping koos täieõiguslike allkirjadega.

Vaata ka illustratiivset digiallkirjastamise õppevideot:

3) Krüpteerimine

Et saata müüjale tagasi allkirjastatud leping, peab DigiDoc konteineri turvalisuse huvides uuesti krüpteerima. Krüpteerimiseks ava konteiner DigiDoc tarkvara abil ning kliki nuppu KRÜPTEERI. Seejärel tuleb valida krüpteeringu adressaadid. Adressaadid on isikud, kellel on õigus näha konkreetse konteineri sisu, antud juhul müüja. Adressaadi saab valida LDAP sertifikaadiotsingu kaudu. Selleks ava kliki abil üleval menüüribal olev "LDAP sertifikatsiooniotsing".

Adressaadi otsimiseks tuleb avanenud aknas sisestada otsingus vastavasse lahtrisse isikukood. Antud juhul müüja isikukood. Müüja isikukood on kirjas DigiDoc konteineris müüja digiallkirja järel. Peale isikukoodi sisestamist vajuta nuppu OTSI.

Selekteeri müüja nimega sertifikaat ning vajutage nuppu "Vali sertifikaat". Seejärel vajuta nuppu KRÜPTEERI.

Peale krüpteerimist salvestage krüpteeritud konteiner arvutisse, ning saada see e-mailiga tagasi müüjale. Krüpteeritud konteineri faili ikoon on tähistatud musta värvi ikooniga ja laiendiks .cdoc. Allkirjastatud lepingute meile emailile saabumise ja ülekontrollimise järgselt väljastame Sulle kauba transpordiks ELS kulleriga järelmaksu taotluses fikseeritud aadressil ning laekuvas autoteavites märgitud aja jooksul.

Vaata ka illustratiivset krüpteerimise õppevideot:

Запрос товара - не можете найти товар? Жмите сюда!

Üles