Рассрочка

Bigbank järelmaksu tutvustus

Digizone´i internetipood pakub koostöös Bigbank järelmaksuga võimalust eraisikutel tasuda ostude eest osade kaupa. Selliselt toimides ei pea kogu summat korraga välja käima, igakuist maksekoormust on võimalik hajutada pikema perioodi peale ning taskukohasemaks osutuvad vajadusel ka kallimad tooted.

Järelemaksu üldtingimused

 • Järelmaksuga ostmiseks peab ostukorvi kogumaksumus jääma vahemikku 100 € - 10 000 €. Seega saab taodelda järelmaksu ka toodetele, mille maksumus jääks küll alla 100 €, kuid koos teiste toodetega ületaks ostukorvi lõppmaksumus vähemalt 100 €.
 • Järelmaksu saab taotleda, kui oled 20-73.a Eesti Vabariigi kodanik või Eestis elav kehtivat elamisluba omav välisriigi kodanik või kodakondsuseta isik. Taotlemiseks piisab 290 € netosissetulekust, mis on viimased 6 kuud laekunud ükskõik millisesse Eesti või Soome panka. Vajadusel küsib Bigbank Järelmaks ka käendust. Taotleja peab  esitama enda viimase 6 kuu kinnitatud kontoväljavõtte pangakontost, kuhu laekuvad sissetulekud (töötasu, pension, emapalk, töövõimetushüvitis vms).
 • Tasudes ostu eest järelmaksuga, on vajadus teha kaupmehele esimene sissemaks, mis on minimaalselt 5% ja maksimaalselt 70% kogu tehingu maksumusest. Järelmaksu perioodiks saab valida 3-60 kuud, tingimusel, et minimaalne järelmaksu kuumakse suurus peab jääma vähemalt 6,50 € peale.
 • Bigbank järelmaksu intress on olenemata summast 12,9% lepingu algsummalt aastas. Järelmaksuleping on Sul võimalik lõpetada endale sobival ajal tasumata selleks lisatasusid.
 • Osamaksetele lisandub ühekordne järelmaksu lepingu sõlmimise tasu 18,50 € ja see on jagatud igakuisete osamaksetena.
 • Järelmaksulepingu sõlmimiseks on vajalik isikut tõendav dokument, milleks tulenevalt järelmaksu taotluse elektroonilisest iseloomust sobib vaid Eesti Vabariigi ID-kaart.

Vastus taotlusele antakse hiljemalt 24 tunni jooksul, nädalavahetuse või riiklike pühade korral järgmisel tööpäeval. Positiivse vastuse korral sõlmitakse järelmaksu ostu-müügileping ID-kaardiga allkirjastatult.

Lepingu allkirjastamise järel soovitame sõlmida püsikorralduslepingu igakuiste maksete tasumiseks Bigbank AS kontole EE722200221049165921. Nii ei ole muret ka maksepäevade meelespidamisega – püsikorraldusega lähevad vajalikud summad õigel kuupäeval automaatselt arvelduskontolt maha. Sul tuleb hoolitseda üksnes selle eest, et Su kontol oleks 15. kuupäeval kuumakse tegemiseks piisavalt raha.

Bigbank järelmaksu tingimuste osas küsi lisainfot meie klienditeenindajalt või otse Bigbank Järelmaksu infotoe telefonilt +372 734 9608.

Teenuse pakkujaks on Bigbank AS. Tutvu teenuse tingimustega kaupmehe klienditeenindaja juures, vajadusel konsulteeri asjatundjaga. Krediidi kulukuse määr on 25,81% aastas järgmistel näidistingimustel: järelmaksu summa 500 €, sissemakse 10%, tagastamise tähtaeg 2 aastat, intress 12,9% aastas, lepingutasu 18,50 €. Määr on arvestatud eeldusel, et põhiosa ja intress makstakse tagasi igakuiste annuiteetmaksetena.

Kuidas e-poes järelmaksu taotlust vormistada?

Bigbank järelmaksu kalkulaatori leiad mugavalt me e-kaubamaja läbivalt nupust "Ava Bigbank järelmaksu kalkulaator" sisselülitatavalt iga toote juurest, mis ületab 100 euro maksumuse piiri. Samuti on järelmaksu kalkulaator leitav ostukorvist.

Järelmaksu taotlemine ja lepingu sõlmimine on lihtne protseduur. Selleks tuleb järjekorras läbida 4 lihtsat sammu.

1. Vali välja huvipakkuv toode

Kõigi toodete juures, mille maksumus on 100 € või enam, kuvame järelmaksu kalkulaatorit, mis näitab Sulle kuumakse suurust vaikimisi tingimusel, et esimene sissemakse on 5% ning järelmaksu perioodiks on 48 kuud. Kui soovid enne ostukorvi lisamist leida endale sobivamat kuumakset, siis kliki kalkulaatorile ja muuda avanevas kalkulaatoris sissemakse suurust või järelmaksu perioodi pikkust endale sobivalt. Järelmaksu igakuiseks kuumakseks jääv kuumakse peab jääma vähemalt 6,50 € peale.

NB! Lisaks juhime tähelepanu asjaolule, et Digizone´i e-kaubamajas järelmaksuga ostmiseks peab ostukorvi kogumaksumus jääma vahemikku 100 kuni 10 000 €. Seega saad meie e-poest taodelda järelmaksu ka toodetele, mille enda maksumus jääb alla 100 €, kuid mille koondmaksumus kogutellimusena ületaks vähemalt 100 €.

Näiteks, kui toode A maksab 50 € ja toode B 25 €, siis nende juures järelmaksukalkulaatorit ei leidu ning neid justkui järelmaksuga soetada ei saaks. Ent lisades ostukorvi 2 tk toodet B ja 1 tk toodet A on ostukorvi maksumus 2x 25 + 50 = 100 € ning ostukorvi vaates tekib automaatselt võimalus ka järelmaksu taotlusavalduse täitmiseks.

2. Täida järelmaksu taotlusankeet

Järelmaksuga ostmise eelduseks on vajalik ostukorvis täita järelmaksu taotlus. Kui oled sobiva järelmaksu suuruse üle otsustanud, siis lisa soovitud kaup (või kaubad) ostukorvi vajutades selleks toote juures olevale nupule "Osta". Valitud toode lisatakse ostukorvi. Kui oled toodete valiku lõpetanud ja soovid järelmaksutaotluse täitmist alustada, siis ava ostukorv. Ostukorvis näed kõiki Sinu poolt eelnevalt ostukorvi asetatud tooteid. Vajadusel saad siin veel mugavasti koguseid muuta või üleliigseks osutuvaid tooteid eemaldada. Kui valik on lõplik ja oled Bigbank järelmaksu üldtingimustega tutvunud, siis vajuta nupule "Bigbank järelmaksu taotlemine”.

Taotlusprotseduuri lõpuni viimiseks tuleb läbida taotlusankeedi täitmise 4 lihtsat allolevat sammu.

1. Järelmaksu kalkulaator
Vali kalkulaatoris endale sobivat kuumakset silmaspidavalt esimese sissemakse suurus ja makseperioodi pikkus. Seejärel vajuta nuppu „Jätka“.

2. Taotleja andmete sisestamine
Järgmiseks on vajalik täita kõik tärnidega varustatud isikuandmete andmeväljad.

Taotluse ankeedile pead lisama ka viimase 6 kuu kontoväljavõtte kontost, kuhu laekuvad Sinu sissetulekud (töötasu, pension, emapalk, töövõimetushüvitis vms). Ka seda saad teha väga mugavalt logides sisse oma panga internetipanka, valides konto väljavõtte valiku alt 6 kuu väljavõtte puhul "Prindi digitaalselt allkirjastatud PDF väljavõte“, salvestades selle eelnevalt enda arvutisse ja laadides selle seejärel ankeedis selleks ettenähtud andmevälja nupust "Lehitse".  Kui oled Bigbank järelmaksu ja Digizone´i ostutingimustega tutvunud, vajuta nupule "Jätka".

3. Järelmaksu taotluse kinnitamine
Veendu eelnevates etappides sisestatud andmete õigsuses ja kontrolli veelkord, et ka Su e-posti aadressis ja telefoninumbris ei ole trükivigu. Seejärel kliki nupule "Järelmaksu taotluse kinnitamine".  Kui leidsid, et oled andmete sisestamisel teinud kogemata mõne vea, siis vajuta nuppu "Tagasi" ja korrigeeri avastatud eksimus. Kui andmetes vigu ei olnud, siis vajuta nupule "Järelmaksu taotluse kinnitamine" ja taotluses täidetud andmed edastuvadki panka. 

4. Järelmaksu taotluse edastuse kinnitus
Kui taotluse sisestamine õnnestus edukalt, kuvame Sulle selle kohta ekraanile kinnitus, et järelmaksu taotlus on ülevaatamiseks vastu võetud ja panka edastatud. Vastus taotlusele annab Bigbank juba 24 tunni jooksul, nädalavahetuse või riiklike pühade korral järgmisel tööpäeval.

3. Sõlmi järelmaksu leping

Järelmaksutaotluse läbivaatamise järgselt annab Bigbank Sulle hiljemalt juba järgmiseks tööpäevaks tagasisidet kas vastus taotlusele on positiivne või negatiivne.

Kui vastus on positiivne, siis sõlmime Sinuga Bigbank järelmaksu ostu-müügilepingu. Selleks edastame Sulle ID-kaardiga allkirjastamiseks taotlusankeedis märgitud e-postile elektroonilisel kujul järelmaksu ostu-müügilepingu. Lisaks edastame alates 01.07.2011 koos järelmaksu ostu-müügilepinguga ka  Euroopa Tarbijakrediidi standardinfo teabelehe, mis on loodud selleks, et aidata Sul krediiditoote osas võrreldaval kujul selgust saada. Digiallkirjasta saabunud järelmaksu ostu-müügilepingu fail ID-kaardiga, krüpteeri ning läheta seejärel see omakorda meile e-postiga tagasi.

NB! Juhul kui Sa ei ole varasemalt digiallkirjastamisega kokkupuutunud, siis täpse digitaalse allkirjastamise pildilise protsessikirjelduse ja lihtsas keeles juhendi leiad vajadusel siit: Järelmaksu lepingu digiallkirjastamise juhend

4. Teosta esmane sissemakse

Peale lepingu digiallkirjastatult meile tagasi saatmist tuleks Sul tasuda isiklikult arvelduskontolt esimene sissemaks meie Triton Holding OÜ arvelduskontole EE691010220029945013 SEB pangas. Juhised selleks leiad e-kirjast, millega saatsime Sulle digiallkirjastamiseks järelmaksulepingu faili.

NB! Järelmaksulepingus märgitav lepingutasu on järelmaksulepingu maksegraafikus jagatud igakuiseteks osamakseteks.

NB! Leping jõustub üksnes siis, kui nii järelmaksu toatluses märgitud taotleja, järelmaksu ostu-müügilepingu allkirjastaja kui ka esimese sissemakse teostaja isik kõigil kolmel juhul kattub. Juhul kui esmase sissemakse tegijaks on keegi kolmas isik, muutub allkirjastatud järelmaksuleping automaatselt kehtetuks!

5. Võta tellitud kaup kullerilt vastu

Kui järelmasku ostu-müügileping on korrektselt digiallkirjastatult meile e-mailiga tagasi saadetud ja esmase sissemaksja isik on korrektne, siis kaupade laos olemasolu korral väljastame need juba 3 tööpäeva möödudes Omniva kullerteenusega taotluses fikseeritud aadressile. Järelmaksuklientidele on kullerteenus tasuta. Juhul kui järelmaksualuseks olev kaup on ajutiselt laost otsa saanud või toode olnud laomärkega "Ettetellimisel“ või "Saabumas“, siis võtame Sinuga ise ühendust ja täpsustame tarne realiseerumise aja.

Kui kaup on Eesti siseseks lähetuseks transpordifirmale üle antud, laekub Sinu e-mailile ka sellekohane teade.

Lisaks, pea meeles, et:

 • Pärast järelmaksu müügilepingu sõlmimist tuleb tasuda edasised järelmaksu kuumaksed vastavalt järelmaksulepingule lisatud maksegraafikule Bigbank AS arvelduskontole EE722200221049165921 Swedbankis.
 • Kauba täieõiguslikuks omanikuks saad Sa müügilepingu lõppedes, olles nõuetekohaselt täitnud kõik müügilepinguga võetud kohustused.

NB! Järelmaksuga ostja - pane tähele!

 • Kaalu alati oma rahalisi võimalusi ratsionaalselt. Liiga suur maksekoormus võib ohustada järelmaksuvõtja maksevõimet ning toimetulekut ka oma igapäevase elu korraldamisel.
 • Järelmaksuga ostmisel igakuise tagasimakse arvestamisel tuleb arvesse võtta ka teisi olemasolevaid laenu-, liising-, järelmaksu- jms. igakuiseid rahalisi kohustusi.
 • Majanduskeskkonna halvenemine võib kaasa tuua järelmaksuvõtja sissetulekute vähenemise ja põhjustada makseraskusi. Seetõttu on soovitav järelmaksu võtmisel eelnevalt kaaluda võimalusi toimetulekuks halvenenud majandustingimuste korral ning arvestada võimaliku negatiivse muutusega juba järelmaksulepingu sõlmimisel.
 • Järelmaksu tasumise käigus makseraskuste ilmnemisel peab viivitamatult teavitama sellest Bigbank AS-i kui järelmaksuandjat, leidmaks koos lahenduse tekkinud probleemidele.

Запрос товара - не можете найти товар? Жмите сюда!

Üles